Bosch vo svete

Stručný prehľad Bosch Group

Čím sa zaoberáme

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 395 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2020). Za rok 2020 dosiahla firma obrat 71,5 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 73 000 ľudí v 129 lokalitách po celom svete a takmer 34 000 softvérových inžinierov.

Stručný prehľad spoločnosti Bosch

Predaj, zamestnanci, lokality — stručný prehľad kľúčových čísel a značiek

Tržby, pracovníci, lokality — stručný prehľad faktov a značiek Bosch Group.

Publikácie

Aktuálne informácie o spoločnosti Bosch si môžete stiahnuť vo forme PDF súboru tu.

Obal Bosch dnes

Bosch dnes

Všetko, čo potrebujete vedieť o spoločnosti Bosch v zrozumiteľnom a stručnom formáte.

Obal Výročnej správy spoločnosti Bosch za rok 2020

Výročná správa za rok 2020 (EN)

Profil spoločnosti a Výročná správa za rok 2020

Oblasti, v ktorých podnikáme

Bosch showcar

Mobility Solutions

Mobility Solutions

Hlavným zameraním je technológia vstrekovania a periférne zariadenia pohonných jednotiek pre motory s vnútorným spaľovaním, rôzne riešenia elektrifikácie pohonných jednotiek, systémy riadenia, bezpečnosť a asistenčné systémy vodiča, technológia pre užívateľsky príjemné informačné a zábavné systémy ako aj vzájomnú komunikáciu medzi vozidlami a komunikáciu vozidla s infraštruktúrou, koncepcie servisných dielní a technológia a služby pre trh s náhradnými dielmi pre automobily. V tomto odvetví sa snúbia odborné poznatky Skupiny v troch doménach mobility — automatizácia, elektrifikácia a konektivita — pričom ponúka svojim zákazníkom riešenia integrovanej mobility umožňujúce interakciu automobilov s inými dopravnými prostriedkami, napr. bicyklami, vlakmi a autobusmi. Spoločnosť Bosch je tiež zodpovedná za dôležité inovácie automobilov, napr. elektronický riadiaci systém motorov, stabilizačný systém ESP® a technológiu common-rail dieselových motorov. V oblasti technológie snímačov vyrába momentálne najmenšiu stereo video kameru na svete pre aplikácie v automobiloch.

Bosch showcar
Riadenie procesov Priemyslu 4.0 na obrazovke

Priemyselná technika

Priemyselná technika

Do tohto odvetvia patrí divízia Pohony a technológia riadenia, ktorá sa špecializuje na technológiu pohonov a riadenia a je globálne jednou z vedúcich dodávateľov v tejto oblasti. Ponúka prispôsobené riešenia pohonov, riadenia a akčných členov pre automatizáciu výrobných podnikov, konštrukciu systémov a inžinierstvo, mobilné stroje a komerčné vozidlá. Okrem toho divízia Pohony a technológia riadenia ponúka široké portfólio služieb, venuje sa hlavným medzinárodným projektom a v čoraz väčšej miere vyvíja riešenia zamerané na prepojenú výrobu (Priemysel 4.0). Divízia Baliaca technika je celosvetovo jedným z lídrov v oblasti poskytovania riešení procesov a balení pre farmaceutický, potravársky a cukrovinkársky priemysel ako aj vybrané segmenty nápojového priemyslu.

Riadenie procesov priemyslu 4.0 na obrazovke
Rotačné kladivo Bosch

Spotrebný tovar

Spotrebný tovar

Patrí sem divízia Elektrické náradie, ktorá je na svete jedným z hlavných dodávateľov elektrického náradia a príslušenstva pre elektrické náradie ako aj meracích prístrojov a záhradného náradia. Zameriava sa najmä na výkonné akumulátorové náradie a v čoraz väčšej miere aj na náradie prepojené prostredníctvom internetu. Do obchodného segmentu Spotrebný tovar patrí aj spoločnosť BSH Hausgeräte GmbH. Ako jeden z popredných výrobcov zariadení pre domácnosť na svete ponúka celý rozsah moderných a úsporných zariadení, ktoré je možné v čoraz väčšej miere riadiť prostredníctvom internetu, napr. rúry, pece, umývačky riadu, pračky, chladničky a mrazničky a malé zariadenia ako napr. vysávače a kávovary.

Rotačné kladivo Bosch
Riadiaca jednotka Bosch pre inteligentú domácnosť

Energetika a technika budov

Energetika a technika budov

Jej divízia Zabezpečovacie systémy vyvíja produkty a riešenia systémov obrazového sledovania a riadenia prístupu, alarmy pri vniknutí do budov a požiarne alarmy a audio systémy a konferenčné systémy. Poskytuje tiež o.i. služby týkajúce sa diaľkového monitorovania. Súčasťou divízie Zabezpečovacie systémy je aj nová obchodná jednotka Medzinárodný integrátor ponúkajúca maloobchodným zákazníkom techniku a služby pre inteligentné využívanie energie a techniku budov. Nová divízia Bosch Global Service Solutions prevzala úlohu rozširovania obchodných aktivít, ktoré boli doposiaľ súčasťou divízie Bezpečnostné systémy a zahŕňali externé obchodné služby. V rámci spoločnosti Bosch bude tiež poskytovať funkcie zdieľaných služieb. Divízia Bosch Termotechnika dodáva produkty pre vykurovanie a riešenia pre prípravu teplej vody, ktoré sú energeticky efektívne a v čoraz väčšej miere ich je možné riadiť cez internet. Nová pobočka Robert Bosch Smart Home GmbH ponúka produkty a služby pre inteligentné domy.

Riadiaca jednotka Bosch pre inteligentú domácnosť

Štruktúra vlastníkov a organizácia

Od roku 1964 je majoritným akcionárom spoločnosti Bosch nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH. Nadácia modernou formou pokračuje v charitatívnych akciách a spoločenskom úsilí zakladateľa firmy. Považuje sa za nadáciu, ktorá sleduje svoje ciele s vlastnými programami aj inštitúciami a podporou vhodných projektov a iniciatív navrhnutých inými osobami na riešenie úloh, ktorým čelí spoločnosť.

Akcionári a hlasovacie práva spoločnosti Robert Bosch GmbH
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Tešíme sa na vaše otázky.

Pošlite nám správu

Chatujte s nami!

Máte otázky alebo nápady na zlepšenie? Spojte sa s nami. Môžete nás kontaktovať v pracovných dňoch Po-Pi v čase 9:00 – 17:00.