Preskočiť na hlavný obsah
Bosch Slovensko
Bosch vo svete

Stručný prehľad Bosch Group

Bosch Group vo svete

Čím sa zaoberáme

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 402 600 zamestnancov (stav k 31. 12. 2021). Za rok 2021 dosiahla firma obrat 78,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“.

Spoločnosť Bosch v skratke

Obrat, zamestnanci, lokality – stručný prehľad kľúčových údajov
(údaje k 31. Decembru 2023, zaokrúhlené)

429 400

zamestnancov na celom svete

91,6

miliárd eur obrat

90 100

zamestnancov vo výskume a vývoji celosvetovo

468

pobočiek a regionálnych firiem v približne 60 štátoch

4,8

miliárd eur prevádzkový EBIT

7,3

miliardy eur na výskum a vývoj

Publikácie

Aktuálne informácie o spoločnosti Bosch si môžete stiahnuť vo forme PDF súboru tu.

Obal Bosch dnes

Bosch Dnes

Všetko, čo potrebujete vedieť o spoločnosti Bosch v zrozumiteľnom a stručnom formáte.

Obal Výročnej správy spoločnosti Bosch za rok 2023

Výročná správa za rok 2023 (EN)

Profil spoločnosti a Výročná správa za rok 2023

Oblasti, v ktorých podnikáme

Vlastnícka štruktúra a organizácia

Vlastnícka štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú nezávislosť skupiny Bosch. Umožňuje spoločnosti plánovať dlhodobo a investovať do významných projektov budúcnosti. Deväťdesiatštyri percent kapitálových podielov v spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní všeobecne prospešná spoločnosť Robert Bosch Stiftung GmbH. Zostávajúce akcie drží firma rodiny Bosch a spoločnosť Robert Bosch GmbH. Väčšinu hlasovacích práv vlastní spoločnosť Robert Bosch Industrietreuhand KG, priemyselný trust, ktorý vykonáva podnikateľskú funkciu akcionára.

  • Vlastnícka štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH. Rozdelenie podielov: 1% Robert Bosch GmbH, 5% ERBO II GmbH/rodina Bosch, 94 % Robert Bosch Stiftung GmbH
  • Vlastnícka štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH. Rozdelenie hlasovacích práv: 7% rodina Bosch, 93% Robert Bosch Industrietreuhand KG

Nadácia Roberta Boscha

Kancelárska budova nadácie Robert Bosch Stiftung a dom v Štuttgarte, kde kedysi býval Robert Bosch

Od svojho založenia v roku 1964 pokračovala nadácia Roberta Boscha vo všeobecne prospešnom záväzku svojho zakladateľa. Svojím financovaním prispieva k vývoju životaschopných riešení spoločenských výziev. Za týmto účelom realizuje vlastné projekty, vstupuje do aliancií s partnermi a podporuje iniciatívy tretích strán. Svoju prácu financuje nadácia z dividend, ktoré dostane ako partner v spoločnosti Robert Bosch GmbH.

Kontaktujte nás

Tešíme sa na vaše otázky.

Pošlite nám správu

Chatujte s nami!

Máte otázky alebo nápady na zlepšenie? Spojte sa s nami. Môžete nás kontaktovať v pracovných dňoch Po-Pi v čase 9:00 – 17:00.